Kategorie
Výrobci
Články

  Chantal Thomass navrhla kolekci keramiky pro Rometti

  Chantal Thomass navrhla kolekci keramiky pro Rometti - DioArt    Keramická dílna Rometti datuje svůj vznik už do roku 1927. Tato italská firma se stala první italskou keramickou dílnou, která se oprostila od vlivu pozdně renesančního figurativního stylu i art nouveau a nechala se unést vlnou celosvětové avantgardy, jež ve třicátých letech ovládla umění a design.

  Keramická dílna Rometti datuje svůj vznik už do roku 1927. Tato italská firma se stala první italskou keramickou dílnou, která se oprostila od vlivu pozdně renesančního figurativního stylu i art nouveau a nechala se unést vlnou celosvětové avantgardy, jež ve třicátých letech ovládla umění a design. Vázy, nádobí i rozměrné skulptury, které tato dílna produkovala, se staly nedílnou součástí historie evropské keramiky.

  Dodnes je keramika Rometti oblíbená pro svou inspiraci v avantgardě, typickou jednoduchou barevnost, nadčasové tvary a čistou, nenucenou eleganci výrobků. Mezi nimi najdeme nejen praktickoukeramiku pro domácnost, jako jsou dózy, misky, talíře a vázy, ale také výrobky s označením„creazione“, což jsou dekorativní předměty na pomezí umění a designu
   

            
   

  Firma Rometti dlouhodobě spolupracuje s mnoha významnými designéry. Mezi těmito návrháři se objevují slavná jména jako např. Monica Pioggia, Jean Christophe Clair, uznávaný Ambrogio Pozzi nebo také britská designérka a umělkyně Lilijane Lijn, za jejíž spolupráce vznikla v dílně Romettikolekce inspirovaná kinetickým umění

  Další ceněnou designérkou, která pro Rometti navrhla jedinečnou kolekci keramiky inspirovanou luxusním spodním prádlem, je francouzská návrhářka Chantal Thomass. Tato oblíbená designérka z Paříže je známá svým nadšením pro nové, neobvyklé projekty. Inspiraci svou profesí coby návrhářky dámského spodního prádla promítla do speciální limitované kolekce keramiky pro Rometti. V této exkluzivní kolekce najdeme například keramické vázy, poháry nebo popelníky. Unikátní keramiky navržená Chantal Thomass upoutá na první pohled svým nádechem elegance, extravagantnosti  a neuvěřitelné ženskosti. Na keramických objektech z její kolekce vystupuje do popředí motiv dámského spodního prádla s jemnou krajkou a mašličkami. Na výběr jsou především tři barevné variace – nadčasová bílá, černá a nápaditá růžová.
   

          
   

  Originální keramiku s designovým návrhem od Chantal Thomass můžete zakoupit na našem eshopu stejně jako další keramické produkty vyrobené v této proslulé italské dílně.

         
   

  Publikovala: Zuzana Bílá