Fotoreport: Vernisáž Karla Dokoupila v galerii DioArt

Fotoreport: Vernisáž Karla Dokoupila v galerii DioArt - DioArt    Ve čtvrtek 14. dubna 2016 se v galerii DioArt konala vernisáž zlínského malujícího architekta Karla Dokoupila. Umělec se v posledních letech zaměřuje zejména na tvorbu 3D obrazů, která je v České republice unikátní a ojedinělá.

Ve čtvrtek 14. dubna 2016 se v galerii DioArt konala vernisáž zlínského malujícího architekta Karla Dokoupila. Umělec se v posledních letech zaměřuje zejména na tvorbu 3D obrazů, která je v České republice unikátní a ojedinělá. Netradiční výstavní expozice třírozměrných a dvourozměrných obrazů bude návštěvníkům otevřená do 28. dubna 2016. Během ní přivítá galerie rovněž účastníky druhého ročníku Zlín Design Weeku, který  bude probíhat od 25. dubna do 1. května 2016.
 

Vernisáž Karla Dokoupila - DioArt
Návštěvníci vernisáže obdivující 3D obrazy

 

Kulturní akce se setkala s velkým zájmem veřejnosti. Čtvrteční vernisáž Karla Dokoupila si nenechalo ujít několik desítek příznivců umění, a galerijní prostory tak „praskaly ve švech“. Návštěvníci mohli v duchu přátelské atmosféry obdivovat díla za posledních osm let autorovy výtvarné činnosti.


Umělec Karel Dokoupil

 

Vernisáž Dokoupil - DioArt     
 

Umělecký večer za hudebního doprovodu části jazzového seskupení Jazzzubs zahájil majitel galerie. Poté se slova ujal také autor, který publikum nejen seznámil se svým netradičním pojetím tvorby, ale rovněž pobavil, a sklidil tak zasloužené ovace.
 

Kapela Jazzzubs - DioArt         Vernisáž Karla Dokoupila - DioArt
 

Tým galerie DioArt         Prodejní galerie DioArt
 

Na vernisáž architekta a malíře Karla Dokoupila se dostavili také další kolegové z řad umělců – svou osobní účastí všechny přítomné mile překvapil mistr Boris JirkůPozvání na vernisáž přijal také dřívější galerista, výtvarník a designér Luděk Pavézka, který uspořádal K. Dokoupilovi první výstavu v roce 2011.
 

Karel Dokokupil - DioArt
Karel Dokoupil: Hypotetický zrcadlový svět

 

Karel Dokoupil začal opravdu aktivně malovat v roce 2009 – do té doby se věnoval výkonu architektonické praxe. V roce 2012 po mnohých pokusech přišel na způsob, jak malovat třírozměrné obrazy s využitím reversní perspektivy a od té doby nenamaloval už ani jeden 2D obraz. V jeho obrazech se uplatňuje geometrie a matematické vztahy. Svá díla vždy předem promýšlí a konstruuje. Umělcovým zásadním tématem pro jeho pojetí tvorby je prostor a jeho proměny v čase.

Nejaktuálnější informace se dozvíte na stránkách galerie DioArt a také na Facebooku.

 

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies