Galerie DioArt představuje výstavu autorů ze Zlínska

Galerie DioArt představuje výstavu autorů ze Zlínska - DioArt    Milovníky umění ze Zlína a okolí jistě potěší, že galerie DioArt zahajuje školní rok tematickou výstavou umělců ze Zlínského kraje. Návštěvníci mohou zhlédnout vybraná díla od  Ilji Hartingera, Luďka Pavézky, Zlaty Calabové, Zdeňka Šutery a dalších.

Milovníky umění ze Zlína a okolí jistě potěší, že galerie DioArt zahajuje školní rok tematickou výstavou umělců ze Zlínského kraje. Návštěvníci mohou mimo jiné zhlédnout vybraná díla od nedávného jubilanta svých osmdesátin Ilji Hartingera, dále tvorbu  Luďka Pavézky, obrazy od Zlaty CalabovéZdeňka Šutery nebo od Miroslava Göttlicha, Josefa Ruszeláka a mnohých dalších.


Galerie umění DioArt       Prodej obrazů - galerie DioArt
 

Malíř a grafik Josef Ruszelák se narodil 16. 6 1938 v Nětčicích u Kroměříže. V letech 1953 – 1957 studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti. Po studiích se začal živit jako divadelní výtvarník zlínského Městského divadla, kde současně navrhoval divadelní plakáty a programy. Je rovněž autorem scénických výprav, zejména k pohádkám. Jeho mnohostranný výtvarný život pojímá volnou tvorbu – v ní pracuje s motivy klaunů, Ikarovských pádů a vesmíru, dále užitou grafiku, ilustraci básnických sbírek a také fotografování. Ruszelákova umělecká pestrost zahrnuje rovněž bibliofilii, úpravu knih, časopisů, firemních prospektů a spolupráci s JAMU Brno při vydávání publikací.
 

Umění a obrazy - DioArt
 

Tento umělec doposud uspořádal 80 samostatných výstav a zúčastnil se 150-ti kolektivních výstav v tuzemsku i v zahraničí (Vídeň, Lublaň).  Je členem Sdružení Q Brno a Sdružení Českých grafiků F. Kupky v Praze. Josef Ruszelák je v současnosti vnímán jako malíř, který čerpá svou inspiraci v živlech a stromech. Žije a pracuje ve Zlíně.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zavítat na rozmanitou prodejní výstavu děl místních umělců, která probíhá od 2. – 30. září 2015 v galerii DioArt na tř. T. Bati 3329.

 

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies