Galerie DioArt rozšiřuje svou sbírku o nová díla

Galerie DioArt rozšiřuje svou sbírku o nová díla - DioArt    Příznivce z řad moderního umění potěší naše galerie aktuálně rozšířenou nabídkou o mnohá nová díla. V současné době čítá galerijní sbírka umělecké práce od více než sedmdesáti autorů nejen z tuzemska, ale i ze zahraničí.

Příznivce z řad moderního umění potěší naše galerie aktuálně rozšířenou nabídkou o mnohá nová díla. V současné době čítá galerijní sbírka umělecké práce od více než sedmdesáti autorů nejen z tuzemska, ale i ze zahraničí.

Všem milovníkům moderního pojetí výtvarna s potěšením oznamujeme, že jsme náš galerijní depozitář obohatili nově o obrazy uznávaného a úspěšného slovenského umělce Mariana Vidy. Nadčasová magičnost děl vyzařujících mystickou atmosféru doprovázenou prolínáním prvků fantazijního realismu s abstraktním námětem jsou typické pro tvorbu tohoto akademického malíře. Zdrojem inspirace jsou autorovi především lidské vlastnosti, vztahy, tužby, ale i všední detaily věcí kolem nás. Jeho obrazy se pohybují v rovině od hluboce osobní výpovědi až k mírné nadsázce a ironii.
 

Marian Vida - DioArt     Marian Vida - DioArt     Marian Vida - DioArt
 

Zájemcům o umění grafické tvorby dáváme na vědomí,  že k dosavadní kolekci více než pěti set grafických listů přibyly nově také pozoruhodné práce od Josefa Velčovského, Dušana CendelínaKarla BenešeDaniely Benešové a  dalších.

Grafické listy malíře, grafika a ilustrátora Josefa Velčovského se těší pozitivním ohlasům. Moderní pojetí autorových námětů s krajinami, do nichž je velmi často mistrně zakomponovaná silueta ženského těla typická pro J. Velčovského, vytváří osobitou uměleckou kompozici. Oblíbený autor volí často pestré barvy, anebo v kontrastu s nimi používá také umírněnější tóny šedé. Z rozmanité kolekce nabídky litografií od významného ilustrátora a populárního vystavovatele Josefa Velčovského můžete vybírat jak z malých, tak i ze středních formátů grafických listů. Všechny grafiky jsou signovány a číslovány.
 

Josef Velčovský - DioArt     Josef Velčovský - DioArt    Josef Velčovský - DioArt
 

Svěží pojetí grafické práce v duchu současného umění nese také umělecká tvorba Dušana Cendelína.Tento rodák z Vizovic se coby autodidaktik začal věnovat keramice a hrnčířství. Jeho umělecké pole působnosti však pojímá také nejstarší grafickou techniku, tedy dřevořez. Autorovy mladistvě působící práce mají mnohdy až komiksový nádech – vyznačují se prověřenými tvary, jež jsou základem k rozvinutí tvůrčí myšlenky. Moderní aspekt figurativních i abstraktních námětů dohromady s tmavějšími barvami jdou ruku v ruce s nevšední uměleckou kompozicí. Dřevořezy Dušana Cendelína jsou nadčasové a poutají pozornost. 
 

Dušan Cendelín - galerie DioArt        Dušan Cendelín - galerie DioArt
 

Kompletní nabídku grafických listů i obrazů jak od těchto autorů, tak i od mnoha dalších naleznete na našich internetových stránkách www.dioart.cz.

 

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies