Galerie DioArt vystavuje výběr autorů

Galerie DioArt vystavuje výběr autorů - DioArt    Přijďte za námi a nechte se unášet výstavou pečlivě vybraných předních umělců z naší nabídky. Můžete spatřit mimojiné obrazy Oty Janečka, Ilji Hartingra a dalších.

 

 

 

 

Červencový měsíc inspiroval i naši galerii svou letní barevností. Aktuálně vystavujeme výběr rozmanitých děl autorů z našeho depozitáře. Prostor náleží mimo jiné věhlasným uměleckým jménům jako je kupříkladu Ota JanečekJan KristoforiBoris JirkůJan SvobodaKristian KodetAnna Klimešová či Ilja Hartinger a spousta dalších.

Poněkud netradičněji pojatá kompozice výstavy vyniká v ladném rozmístění uměleckých děl podle zastoupení letních tónů a podtónů na jednotlivých plátnech. Mezi dominantními odstíny tak na jedné straně nechybí škála modrého a zeleného zabarvení evokující vodu –  z uměleckého plátna k nám tak prostupuje příjemný pocit chladného osvěžení. Strana druhá dává vyniknout výraznějším tóninám červené či žluté coby asociace k ohni a žáru slunce.
 

Jan Kristofori - galerie DioArt     Jan Kristofori - galerie DioArt
Jan Kristofori

Již běžící výstavu tak lze celkově pojmout jako jakousi symbolickou hříčku mezi principy jin a jang. Tmavšímu, ženskému elementu jin náleží obraz vody a země.  Naproti tomu světlejší, mužský základ jang zpodobňuje oheň a vítr.

Prodej obrazů - galerie DioArt     Ilja Hartinger - galerie DioArt    Gunter Hujber - prodej obrazů DioArt
Výběr autorů

Ve výtvarném pojetí korespondují s jinem zakulacené, podlouhlé, štíhlé tvary, které se váží k neurčitosti, plynulým přechodům, jemnosti a převaze pohybu.Výtvarná souvislost jangu je patrná na kompaktní podstatě tvarů, jejich uzavřenosti, ostrých úhlech, špičatosti, ostrosti a činorodé energii z díla sálající.

Přijdte se i Vy do naší galerie potěšit závanem léta a přehlídkou uměleckých skvostů, kterých si velmi považujeme.

 

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies