Výrobci
Články

  Galerie DioArt zahájí vernisáží výtvarníka Zdeňka Šutery

  Galerie DioArt zahájí vernisáží výtvarníka Zdeňka Šutery - DioArt    Několikaměsíční plánování nových prostor galerie DioArt se zdárně chýlí ke svému konci. Zakončení realizačních prací oslavíme již 19.března 2015 v 17. hodin. Přijďte kolaudovat spolu s námi!

   

   

   

   

  Slavnostní otevření je tematicky spojeno s vernisáží Zdeňka Šutery, výraznou uměleckou postavou Zlína. Na vernisáž umělcových obrazů plynule naváže výstava, která potrvá do konce března 2015.

  Zdeněk Šutera - Kristus a cizoložnice - DioArt
  Zdeněk Šutera: Kristus a cizoložnice

  Umělecká tvorba Zdeňka Šutery je neoddělitelně spjata se Zlínskem. Svou kariéru malíře dekorací  započal mladý umělec v tehdejším zlínském Divadle pracujících. V pozdějších letech upnul své nadání k vlastní autorské tvorbě. Známým dílem Zdeňka Šutery je mozaika v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně.

  Zdeněk Šutera - Don Quijote - DioArt
  Zdeněk Šutera: Don Quijote

  Šuterovo umění je typické hloubkou myšlenky. Ve svých dílech zobrazuje své vlastní, niterní pocity a myšlenky, které přenáší na plátno. Za více než 50 let tvorby můžeme porovnávat změnu technik i nálad promítajících se v obrazech. Období tmavších barev a plastických nánosů barvy střídají obrazy plné barev a světla. Sám autor svou tvorbu hodnotí jako zachycení toho, na co v daný moment myslel a co by mohlo zajímat i ostatní.

  Zdeněk Šutera - Vymítání ďábla - DioArt
  Zdeněk Šutera: Vymítání ďábla

  Vernisáž doprovodí hudební vystoupené harfistky Lucie Fajkusové (Vápové), kterou jste mohli potkávat v souboru Filharmonie Bohuslava Martinů. V repertoáru Lucie Fajkusové jsou připraveny skladby se středověkou tématikou, jež příjemně korespondují s uměleckým stylem Šuterovy malby.

  Nové, reprezentativnější prostory galerie DioArt jsou situované do centra Zlína na třídě Tomáš Bati 3329. Těšit se můžete na pravidelné výstavy a vernisáže předních českých umělců, rovněž představíme tvorbu zahraničních autorů.

  V nabídce DioArt naleznete nejen originální obrazy, ale také rozsáhlou sbírku grafických listů.

  "Všechny obdivovatele tvorby výtvarníka Zdeňka Šutery i příznivce umění srdečně zveme na zahajovací vernisáž 19. března v 17.hodin ve Zlíně!"

  Prodejní galerie umění DioArt