Ján Leško pro váš interiér

Ján Leško pro váš interiér - DioArt    Nemusíte být hned odborníci přes feng-shui, aby jste se chtěli obklopovat pěknými předměty. Dejte vašemu interiéru další rozměr. Sochy dokážou dělat divy s jakýmkoliv interiérem, dodají mu třetí rozměr – hloubku. Proměňují se v průběhu dne tak, jak se mění denní světlo, které sochy dotváří a vy tak můžete znovu a znovu objevovat jejich další tváře. 

Potrpíte-li si na výraznější a luxusní bytové doplňky a dekorace, věnujte pozornost plastikám Jána Leška. Pro jeho aktuální figurální tvorbu používá materiál zinku s jemně zelenou patinou, která bude originální ozdobou vašeho interiéru. Jeho sochařsky precizně zpracovaná díla jsou doplněné o zlaté detaily, které celou plastiku posunou ještě o stupínek nápaditosti výš. Elegantní siluety andělů, které se v tvorbě Jána Leška objevují, vám budou jedinečnou společností v jakémkoliv interiéru. 

        

Slovenský akademický sochař a designér Ján Leško, narozený 2. května 1954 v Trebišově, se v poslední době věnuje právě této komornější plastice, kterou si můžete v naší prodejně Elarte na Třídě Tomáše Bati prohlédnout naživo. Vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě v sochařském ateliéru u profesora Ladislava Snopeka. V ateliéru průmyslového tvarování a designu studoval pod vedením doktora I. Schotera. Sám si později vyzkoušel pozici profesora a věnoval se pedagogické činnosti na katedře designu Technické univerzity v Košicích. Dodnes umělec pravidelně vystavuje na Forum designu – veletrhu nábytku a bydlení v Nitře. V oblasti užitého umění svou vášeň dál realizuje také při navrhování sedacího nábytku pro Tatru Martin nebo Pentu Vranov. 

      

Jána Leška můžeme považovat také za designéra urbanistu, pro jeho spolupráci na návrhu pěší zóny v Liptovském Mikuláši, který byl dokonce nominován na cenu CEZAR. Nebo za návrh náměstí v jeho rodném Trebišově, které zároveň doplnil o své sochařské díla. 

Pokud chcete mít doma kousek umění jen pro sebe, plastika Jednorožce nebo Slncového koně, taktéž vyrobené ze zinku skvěle doplní obytný prostor nejen skandinávského stylu. Vyberte jim to patřičně důstojné místo, na pracovním stole nebo okenním parapetu a užijte si jeho jedinečný design.

© Používáme oXyShop Nastavení cookies