Květnová vernisáž Zdeňka Hudečka v galerii DioArt

Květnová vernisáž Zdeňka Hudečka v galerii DioArt - DioArt    Milovníci umění se mohou v květnu těšit na vernisáž a výstavu obrazů Zdeňka Hudečka. Malíř starší generace představí svou tvorbu již 12. května 2016 v 18 hodin na vernisáži s názvem „DŘÍVE NYNÍ II aneb malá retrospektivní výstava“.

Milovníci umění se mohou v květnu těšit na vernisáž a výstavu obrazů Zdeňka Hudečka. Malíř starší generace představí svou tvorbu již 12. května 2016 v 18 hodin na vernisáži s názvem „DŘÍVE NYNÍ II aneb malá retrospektivní výstava“. Přijďte se i Vy seznámit s umělcovými obrazy, které ve výsledném rázu osloví jak zastánce tradičnějšího pojetí výtvarného umění, tak příznivce modernějších směrů.
 

Zdeněk Hudeček - DioArt
Zdeněk Hudeček: Ve vodě i v nebesích

 

Zdeněk Hudeček se narodil 21. ledna 1938 v Uherském Ostrohu. Absolvoval Střední umělecko-průmyslovou školu v Uherském Hradišti (obor užitá a dekorativní malba u prof. V. Hrocha, J. Blažka, K. Hofmana a J. Berana). Je členem SČVU, dále Unie výtvarných umělců a teoretiků jihovýchodní Moravy a také členem Sdružení Bienále Brno. Doposud se v tuzemsku představil na čtyř desítkách autorských výstav, často se zúčastňuje rovněž výstav kolektivních. V roce 2010 mu byla na Mezinárodním veletrhu výtvarného umění v Českých Budějovicích udělena cena Czech Art Festivalu v kategorii malba.

"Vernisáž Zdeňka Hudečka proběhne 12. května 2016 v 18 hodin."
 

Prodejní výstavu autorových obrazů můžete navštívit až do 26. května 2016.

Zdeněk Hudeček - Zátiší přírody
Zdeněk Hudeček: Zátiší přírody

 

Tvorba tohoto umělce čerpá z reality, ale je ozvláštněna sněním, imaginací a hledáním krásy. Přes krajinářskou tematiku, figurální kompozice a zátiší si autor kolem roku 2007 našel cestu k folklorní tradici. Do té doby se lidové kultuře coby inspirativnímu zdroji záměrně vyhýbal. Malíř Z. Hudeček nechává rád ve svých dílech rozehrát barevnou harmonii.  Mezi časté motivy, které přenáší osobitě na plátno, patří regionální zpěváci a muzikanti, jeho oblíbenými náměty jsou také Slovácko a Valašsko.
 

Vernisáž Zdeňka Hudečka - DioArt
 

"Připravujeme pro Vás také pestrý kulturní program v rámci Galerijní a muzejní noci ve Zlíně, která se bude konat 20. května 2016."

 

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies