Nová výstava „Letem světem“ v galerii DioArt

Nová výstava „Letem světem“ v galerii DioArt - DioArt    Přicházející letní sezóna inspirovala i naši galerii barevností a cestovatelskou tematikou. Aktuálně vystavujeme pestrý výběr obrazů z dálných krajů pod názvem „Letem světem.“ Díky stávající galerijní spolupráci s mexickými galeriemi tak mohou návštěvníci zhlédnout ojedinělou výstavu.

Přicházející letní sezóna inspirovala i naši galerii barevností a cestovatelskou tematikou. Aktuálně vystavujeme pestrý výběr obrazů z dálných krajů pod názvem „Letem světem.“ Díky stávající galerijní spolupráci s mexickými galeriemi tak mohou návštěvníci zhlédnout ojedinělou výstavu vybraných obrazů z jižního Mexika a karibského souostroví. Rozmanitá přehlídka uměleckých děl bohatých na pestré barvy a sálajících jižanským temperamentem zahrnuje mimo jiné tvorbu etnických skupinTzutujil a Tainos a také díla povědomých mexických autorů.
 

Sklizeň kávy - DioArt
Manuel Zardain: Sklizeň kávy

 

Kmen Tzutujil patří k jednomu z nejmenších etnik tvořících Mayskou kulturu. Příslušníci této etnické skupiny se usídlili v několika malých vesničkách podél pobřeží Mexika a Guatemaly. Umělecká tvorba tohoto kmene se datuje k roku 1920 a zachycuje výjevy z každodenního života. Nejčastěji je spojena s motivy trhů, sklizní, rituálů, apod. Pro jejich malbu je typické zachycení scenérií pestrými barvami pohledem z ptačí perspektivy.
 

Ovocný trh - DioArt
Tono Puv: Ovocný trh

 

Jeden z významnějších mexických autorů Ricardo Campero původem z Mexica City si osvojil novou formu umění charakteristickou kombinováním tradiční malby spolu s technikami a materiály užitými v architektuře. Již v útlém dětství snil Ricardo o tom, že bude stejně jako jeho otec navrhovat domy a budovy. Nakonec u něj však zvítězil přirozený umělecký talent a cit pro detail. Díky podpoře svého otce prohluboval dále své kreslířské dovednosti, které spojil s architektonickými nástroji a technikami a začal produkovat svá impozantní díla.
 

Ricardo Campero obraz Letní Mexiko - DioArt
Ricardo Campero šestidílný obraz Letní Mexiko

 

V tvorbě Ricarda Campera se hojně setkáváme s detailními texturami, se sytými živými barvama s architektonickými tvary. Vlastní, osobitý styl a technika, jenž si umělec osvojil, spočívá v složitém a důsledném procesu. Nejprve si naskicuje obraz na speciální desku. Poté obraz rozřeže na jednotlivé dílky, kterým dodává vlastní texturu a zabarvení. Dílky pak znovu sestaví a nalepí na lepenkový podklad. Tímto způsobem vytvoří každý z dílčích kousků obrazu, které jako celek tvoří hodnotné a netypické umělecké dílo. Hlavním zdrojem inspirace, jenž prostupuje všemi autorovými malbami, jsou jeho láska k rodné zemi, přírodě a lidství.

Červnová expozice nesoucí se v duchu dálných cest představí kromě některých vystavených obrazů z Mexika rovněž mistrné oleje ukrajinského malíře Vladimira Trushe, který vystavuje převážně v prestižních zahraničních galeriích. Na tematické výstavě bude k vidění také malba z cest a sympózií Borise Jirků, ukázka z tvorby Josefa Velčovského, aj. 
 

            
 

Nenechejte si ujít unikátní prodejní výstavu děl, která na Vás zapůsobí svým nezaměnitelným nádechem exotiky a výraznou barevností jižní Ameriky.  Výstava potrvá do 30. června 2016.

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies