Nové grafické listy v galerii DioArt

Nové grafické listy v galerii DioArt - DioArt    Zájemce o umění grafické tvorby potěší galerie DioArt širokou nabídkou grafických listů. U nás se Vám naskýtá skvělá příležitost rozšířit si svou uměleckou sbírku o pozoruhodné práce proslulých grafiků zejména z oblasti českého výtvarnictví.

Zájemce o umění grafické tvorby potěší galerie DioArt širokou nabídkou grafických listů. U nás se Vám naskýtá skvělá příležitost rozšířit si svou uměleckou sbírku o pozoruhodné práce proslulých grafiků zejména z oblasti českého výtvarnictví. K nim se řadí zvučná jména Jiřího Anderleho, Karla Demela, Oldřicha KulhánkaJiřího BrázdyJosefa LiesleraVladimíra Komárka a mnohých dalších. V současné době galerie disponuje dvěma stovkami grafických listů, které je možno nechat si na přání zarámovat,či zapaspartovat. Z široké kolekce grafik lze vybírat již od pár set korun za grafický list, což z nich činí také nápaditý dárek.
 

Prodejní galerie obrazů DioArt      Prodej obrazů - galerie DioArt
 

Jeden z nejvýznamnějších českých grafiků Karel Demel se narodil 28. února 1942  v Praze. Vystudoval pražskou Státní konzervatoř (studoval hru na tubu, kontrabas a pozoun) a po několika neúspěšných pokusech zdolat přijímací zkoušky na AVU a UMPUM byl přijat jako mimořádný student na VŠUP Praha do ateliéru prof. Zdeňka Sklenáře. Jedno ovlivnilo druhé; u umělce nakonec zvítězilo výtvarno a hudba se stala inspirací. Brilantní kreslíř kombinuje technicky náročné mědirytiny tónovaným hlubotiskem. Jeho poetikou nasátá tvorba reflektuje hlavně autorovo snění a imaginaci než-li realitu.
 

Karel Demel - prodej obrazů DioArt
Grafika s názvem Naděje

Grafik, ilustrátor, akademický malíř a hudebník v jedné osobě Karel Demel vystavuje samostatně od roku 1975, má za sebou již na dvě stovky výstav samostatných. Rovněž se podílel na četných kolektivních výstavách v tuzemsku i v zahraničí (Německo, Belgie, Nizozemí).  K. Demel se těší velkému úspěchu a patří k jednomu z nejznámějších českých grafiků své generace.

 

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies