Ojedinělá výstava mexických obrazů v galerii DioArt

Ojedinělá výstava mexických obrazů v galerii DioArt - DioArt    Stávají spolupráce galerie DioArt s mexickými galeriemi Vám umožňuje zhlédnout v České republice unikátní přehlídku vybraných obrazů z jižního Mexika a karibského souostroví. Jižanským temperamentem a sytými barvami překypující díla z naší speciální nabídky zahrnují tvorbu etnických skupin Tainos a Tzutujil a také uměleckou práci povědomých mexických autorů.

 

 

 

 

 

Stávají spolupráce galerie DioArt s mexickými galeriemi Vám umožňuje zhlédnout v České republice unikátní přehlídku vybraných obrazů z jižního Mexika a karibského souostroví. Jižanským temperamentem a sytými barvami překypující díla z naší speciální nabídky zahrnují tvorbu etnických skupin Tainos a Tzutujil a také uměleckou práci povědomých mexických autorů.


Ricardo Campero – šestidílný obraz Letní Mexiko

Kmen Tzutujil je jeden z nejmenších etnických skupin tvořících Mayskou kulturu. Příslušníci tohoto etnika obývají pár malých vesniček podél pobřeží Mexika a Guatemaly. Tento kmen je svým způsobem uzavřen od západní kultury a uchovává si nadále mnoho ze svých předkolumbijských tradic a víry. Mezi tradiční řemesla příslušníků skupiny Tzutujil patří tkaní, řezbářství a malba (naïve art), která pestrými barvami zachycuje scenérie pohledem z ptačí perspektivy.
 

Prodej mexických obrazů - DioArt          Mexické obrazy v galerii DioArt  

Mexické obrazy - galerie DioArt
 

Umělecká tvorba Tzutujil počínající rokem 1920 vyobrazuje výjevy z běžného života a je spojená s motivy sklizní, trhů, tanců, náboženských obřadů atd.

Jiný více známý mexický umělec Manuel Zardain původem z Veracruzu ztvárňuje ve svých malbách ducha mexických fiest. U autora se již v útlém věku projevoval jeho přirozený talent pro malbu a kresbu. Doposud získal několik ocenění v Mexiku i v zahraničí. Má za sebou četnou řádku výstav a jeho díla jsou zastoupena v osobních sbírkách v USA, Japonsku, Francii, Holandsku, Španělsku a v dalších zemích.
 

Mexické obrazy - galerie DioArt     Nabídka mexických obrazů - DioArt


Umění Manuela Zardaina reflektuje optimistický přístup, neutuchající elán a zanícení Mexičanů, a to i naskrze jejich nesnázím v ekonomické a sociální oblasti. Autor na své svěže laděné olejomalby využívá osobitého impresionistického stylu pro zachycení motivů mariachis (mexické folkové hudby), tanečníků, zpěváků a skupin. Zardainovy postavy se zdají být téměř karikaturami, avšak vyobrazené s plynoucími liniemi vykreslujícími skupinu a emotivního ducha sváteční příležitosti.

Obrazy z Mexika v galerii DioArt
Manuel Zardain – akrylový obraz Sklizeň kávy

 

U autora se hojně setkáváme s jasnými a intenzivními barvami, prostřednictvím kterých také odráží lásku Mexičanů k životu. Ve stejně silných barvách maluje i své abstraktní obrazy. Svérázná díla tohoto mexického umělce dodají každému interiéru nezaměnitelný nádech exotiky a výrazné barevnosti Mexika a Karibiku.

Srpnová tematická výstava obrazů z dálných krajin mimo některá vystavená díla z Mexika prezentuje také malbu z cest Borise Jirků, tvorbu Josefa Velčovského a dalších. Přijďte se osobně přesvědčit do naší galerie na třídě Tomáše Bati 3329 ve Zlíně.

 

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies