Pestré grafické listy Borise Jirků v galerii DioArt

Pestré grafické listy Borise Jirků v galerii DioArt - DioArt    Boris Jirků je uznávaným a oblíbeným autorem, jehož nezaměnitelný rukopis si získal mnoho příznivců. Všeobecný zájem dokládá vysoká návštěvnost autorových výstav, jichž bylo uspořádáno několik desítek nejen u nás, ale i v zahraničí.

 

 

 

 

Grafické listy malíře grafika, sochaře a ilustrátora Borise Jirků se těší pozitivním ohlasům. Moderní pojetí figurativních námětů spolu s pestrými barvami typickými pro Borise Jirků ladí v nevšední umělecké kompozici. Oblíbený autor se zaměřil na svérázné barevné kombinace – fialovou, žlutou, růžovou a zelenou v kontrastu s umírněnějším tónem šedé.
 

Boris Jirků - galerie DioArt            Boris Jirků - galerie DioArt
 

Grafické listy s motivy ovoce či kolekci brýlí byly vydány ve velmi malém počtu tisků. U některých děl, např. Pocta Kájovi S. v celkovém nákladu pouze pěti listů. Grafiky jsou usazeny v nejkvalitnějších rámech dostupných na českém trhu značky Nielsen.
 

Boris Jirků - DioArt
 

Dokonalost svěžího pojetí grafické práce v duchu současného umění vynikne jak v klasickém, tak i v moderně laděném interiéru. Grafické listy je možné směle kombinovat a vytvořit originální výzdobu s uměleckou podstatou. Stejně vyniknou i samostatně díky temperamentnímu, nevšednímu zpracování, které je Borisi Jirků vlastní. Jednoduché stříbrné rámy jsou rovněž kompatibilní s veškerým nábytkem.
 

Boris Jirků - galerie DioArt        Boris Jirků - galerie DioArt
 

Malíř, grafik, ilustrátor, sochař Boris Jirků se narodil ve Zlíně 10. dubna 1955. Po vystudování Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti získal vysokoškolské vzdělání na Akademii umění v Praze. Kromě vlastní tvorby působil jako vyučující figurální kresby a malby na VŠUP. Profesorské činnosti se věnuje i nadále. V současné době působí jako profesor kresby a malby na plzeňské Západočeské univerzitě. Vedle malířství, kresby a grafické práce ilustruje a tvoří dřevěné či kovové plastiky. Své umění realizuje rovněž v architektuře.

 

Publikováno: 11. června 2015

© Používáme oXyShop Nastavení cookies