Představujeme výtvarníka Jiřího Vápa

Představujeme výtvarníka Jiřího Vápa - DioArt    Akademický sochař, malíř, keramik a pedagog Jiří Váp (50) se narodil 2. 5. 1965 ve Zlíně. Svá studijní léta prožil nejdříve na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a poté na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze na ateliéru keramiky a porcelánu.

Akademický sochař, malíř, keramik a pedagog Jiří Váp (50) se narodil 2. 5. 1965 ve Zlíně. Svá studijní léta prožil nejdříve na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a poté na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze na ateliéru keramiky a porcelánu pod vedením prof. Eckerta a Dobiáše. Okolo roku 2000 se tento zlínský výtvarník začal soustředit na malbu, potažmo také i na kresbu.
 

Jíří Váp - galerie DioArt
Jiří Váp: Marina na námořníkovi

"Již v listopadu se mohou zlínští milovníci umění potěšit obrazy umělce Jiřího Vápa. Ve čtvrtek 5. listopadu 2015 v 18 hodin představí zlínský rodák svou tvorbu v galerii DioArt ve Zlíně."

Jiří Váp ve svých dílech používá technik čerpajících inspiraci z benátské renesance, a zobrazuje tak fantaskní, divadelně živý svět. Osobitá tvorba tohoto zlínského autora je patrná v ilustrativnosti jeho kreseb se zastoupenou něhou přednesu, ikonografií a důrazem na figurální vztahy. Z Vápových obrazů vystupují nápadné oči takříkajíc andělských protagonistek s výraznou stylizací.
 

Jiří Váp - prodej obrazů DioArt       Jiří Váp - DioArt
 

Umělec od roku 2000 vystavoval v tuzemsku a na Slovensku na bezmála devadesáti výstavách. Těší se tak pro svou osobitou tvorbu oblibě nejen u nás, ale i za hranicemi České republiky.

Prodejní výstava obrazů Jiřího Vápa potrvá v galerii DioArt od 6. do 20. listopadu 2015.

Na závěr listopadu připravuje galerie DioArt ještě další lákavou kulturní akci. S potěšením Vám již nyní oznamujeme, že populární slovácký malíř Zdeněk Červinka přislíbil  osobní účast při příležitosti zahájení své vernisáže v naší galerii.

24. listopadu 2015 v 17 hodin srdečně zveme všechny návštěvníky na vernisáž obrazů Zdeňka Červinky.

 

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies