Výrobci
Články

  Předvánoční novinky v galerii DioArt

  Předvánoční novinky v galerii DioArt - DioArt    V každoročním předvánočním shonu často zapomínáme na to, že Vánoce jsou také svátky radosti a potěšení. Vychutnejte si klidný advent s vašimi milovanými a nenechejte se pohltit mediálním tlakem ani nešvary dnešní uspěchané doby. Nalaďte se na letošní Vánoce s DioArt a vyberte svým milovaným smysluplný umělecký prezent, jehož hodnota neklesá, ale naopak roste každým dnem.

  V současnosti čítá galerijní sbírka DioArt umělecká díla od více než sedmdesáti tuzemských i zahraničních autorů. Katalog uměleckých prací jsme před Vánoci rozšířili o nová díla mimo jiné také od umělců zvučných jmen, jako je například Ota Janeček, Jan Zrzavý, Olbram Zoubek, František Ringo Čech, Oldřich Eichler, Zdeněk Rozkopal, Kamil Lhoták, Ilja Hartinger a mnozí další.
   

   

  Všem milovníkům umění s hrdostí oznamujeme, že jsme náš galerijní depozitář obohatili nově o obrazy jednoho z nejvýznačnějších českých výtvarníků Oty Janečka. Všestranně talentovaný autor, oceněný též vyznamenáním „Zasloužilý umělec“, čerpá ve své tvorbě mimo jiné také z vlivu Picassa či Modiglianiho. Formální hledisko Janečkovy tvorby je zpočátku silně ovlivněno kubistickými tendencemi. Obsahově je v jeho dílech patrná fascinace přírodou, kterou s oblibou aplikoval do svých motivů. Abstraktní tvorba je u malíře Oty Janečka především přehlídkou výrazných a sytých barev. Znatelně vyniká jeho talent pro zachycení dějovosti abstraktních námětů, ale i aktů. Z děl tohoto uznávaného národního umělce lze na první pohled zaznamenat jakousi pohádkovou poetiku. 
   

           
  Ota Janeček: oleje na plátně
   

  Aktuální galerijní nabídka se rozrostla také o dílo Kamila Lhotáka - tedy jednoho z nejoriginálnějších českých výtvarných umělců, jehož tvorba se dostala i na výstavy do zahraničí (např. Londýn, Sao Paulo, Paříž). Výtvarný svět K. Lhotáka je založen zejména na jeho okouzlení technikou. Nejčastější ztvárňované motivy v jeho pojetí tvorby jsou idealizované krajiny s horkovzdušnými balóny, vzducholoděmi či se starými automobily. Umělecký záběr tohoto malíře, grafika a ilustrátora je však velmi široké. Tento umělec samouk namaloval za svůj život kolem dvou tisíc obrazů a desítky tisíc kreseb. Inspiraci nacházel ve starých obrázkových časopisech, atlasech či reklamních prospektech. Spolupracoval i s kresleným filmem.
   


  Kamil Lhoták: Ilustrace
   

  Kdo by neznal legendární filmy „Cesta do pravěku“, „Vynález zkázy“ či „Baron Prášil“ z dílny režiséra Karla Zemana? A byl to právě Zdeněk Rozkopal, který se na těchto filmech, na něž se nezapomíná, spolupodílel coby výtvarník, architekt i asistent režie. Je také autorem scénáře a režie filmu „Kouzelný svět Karla Zemana“, natočil desítky grotesek a krátkých filmů. Psal také večerníčky a spolupracoval jak s českými, tak také se zahraničními filmovými studii. Jako kostýmní výtvarník se podílel na tvorbě hereckých masek a navrhoval trikové scény. Ke konci života se věnoval rovněž knižním ilustracím. Scénárista, režisér a filmový architekt Zdeněk Rozkopal obohatil dětství a dospívání celých generací dětí.
   

          
  Zdeněk Rozkopal: Zemanův svět

   

  Inspirujte se naší rozmanitou, kvalitní nabídkou originálních obrazů, grafických listů a dalších uměleckých předmětů na www.dioart.cz.

   

  Za celý tým galerie DioArt přejeme všem našim zákazníkům

   krásné Vánoce plné pohody a splněných přání!

   

  Publikovala: Zuzana Bílá