Seznamte se s výtvarníkem Antonínem Lukavským

Seznamte se s výtvarníkem Antonínem Lukavským - DioArt    V červnu se na obrazy výtvarníka Antonína Lukavského mohou těšit i zlínští příznivci umění. 18. června v 18 hodin představí výtvarník své dílo v galerii DioArt ve Zlíně.

 

 

 

 

Malíř a grafik Antonín Lukavský (68)  se narodil 9. ledna 1947 v Hradci Králové. Svá studijní léta prožil na VUT v Brně. Pro svou vášeň k umění opustil kariéru stavebního inženýra a začal se plně věnovat vlastní výtvarné tvorbě. Až do roku 1992 žil a působil v hanácké metropoli v Olomouci, kde se konala roku 1969 jeho první a minulý měsíc i prozatím poslední výstava olejomaleb. Před více než dvěma dekádami se Antonín Lukavský usadil v Těšíkově u Šternberka.

Antonín Lukavský - galerie umění DioArt
Antonín Lukavský: Cvičení II

Olejomalby umělce, který sám sebe popisuje jako vypravěče života, jsou charakteristické propracovaným detailem, geometrickými až deskriptivními prvky a loutkovým ztvárněním postav. Bdělý pozorovatel dokáže v obrazech nalézt mnohá skrytá poselství – lidské nešvary, ironii osudu i životní příběhy. Mnohdy ve tvářích postav objevíme také známé osobnosti, například spisovatele Franze Kafku, astronoma Mikuláše Koperníka či fyzika Isaaca Newtona. Lukavský je mistr v přenesení emoce do mimiky osob. Od prvního okamžiku dokážeme přisoudit jednotlivým postavám jejich osobnost, charakter a číst v myšlenkách, které jim vyvstávají na mysl.

Antonín Lukavský - galerie DioArt
Antonín Lukavský: Rozličné kánony

O výstavy Antonína Lukavského se jeví zájem  jak v tuzemsku, tak i v zahraničí – například ve Francii, Rakousku, Německu, Francii či ve Švýcarsku.

Antonín Lukavský - umělecká galerie DioArt
Antonín Lukavský: Rozličné kánony

 

Publikováno: 21. května 2015

© Používáme oXyShop Nastavení cookies