Vernisáž Güntera Hujbera – symbolika v duchu surrealismu

Vernisáž Güntera Hujbera – symbolika v duchu surrealismu - DioArt    V dubnu se do galerie DioArt přesouvá z čínského Tianjin výstava děl Güntera Hujbera. Po úspěšné březnové expozici umělcovy práce ve třetím největším čínském městě se stane hostitelem Zlín.

 

 

 

 

Günter Hujber je ceněný autor moderní umělecké tvorby zejména pro své precizní ztvárnění lidského těla v duchu surrealismu. Vernisáž obrazů i fascinujících mědirytin představí galerie DioArt již ve čtvrtek 16. dubna v 17.00. Přijďte se seznámit s inspirativním umělcem.

Výtvarník Günter Hujber - DioArt
Výtvarník Günter Hujber

Všestranně nadaný Günter Hujber, narozený v Šumperku 20. května 1966, je nejen inspirativním malířem a tvůrcem mistrných mědirytin, ex libris, ale také skladatelem vlastní poezie i hudby . Domovinou a tvůrčím zázemím se Günterovi Hujberovi staly Velké Losiny, prostředí opředené mystikou, tajuplnou historií a kouzelnou krajinou Jesenicka. Obrazy a grafické listy pojímající ducha surrealismu vychází z autorovy fascinace lidským tělem, faunou i florou. Pozorovatele přímo vybízí k bádání nad hlubokou podstatou svých děl.

"Vernisáž obrazů a grafických listů  Güntera Hujbera ozvláštní spirituální komentovaná videoprojekce v podání samotného autora. Zveme všechny obdivovatele surrealismu, symbolismu a aktu 16. dubna 2015 v 17. hodin do galerie DioArt na třídě Tomáše Bati ve Zlíně."

Günter Hujber je uznáván pro svůj výtvarný um, stejně jako pro precizní grafickou práci, jež je typická inovativním dotvářením pomocí kladiva či leptáním. Propracované mědirytiny jsou součástí sbírek a výstav nejen v Evropě, ale rovněž v Bělorusku, na Floridě či v Číně. Právě třetí největší čínské město Tianjin hostilo Güntera Hujbera v březnu 2015 při příležitosti výstavy jeho tvorby.  Velký ohlas od čínského publika zaznamenala autorova výstava i odborné přednášky o podstatě tisku grafik a způsob výtvarné tvorby na měděné desce.

Günter Hujber - grafické listy - DioArt          Günter Hujber - grafické listy - DioArt          Günter Hujber - grafické listy - DioArt

Výrazná osobnost Güntera Hujbera vzbuzuje celosvětový zájem na poli soudobého umění. Je členem několika uměleckých skupin: Art-kolegium, Spolek sběratelů a přátel ex libris a Německá společnost ex libris DEG. Výtvarník se nebojí zachytit lidské tělo v celé jeho upřímné kráse. Svérázné akty s nádechem fantazijních představ jsou pro umělce charakteristické. Günter Hujber v tazích štětce či rytinou dokáže do díla přenést vlastní niterní vize o okolním světě.

Gunter Hujber: Dvě sestry - DioArt
Gunter Hujber: Dvě sestry

Raná tvorba se datuje již ke studiím na VUT Fakultě strojní v Brně. Umělecké začátky jsou typické kresbou aktů a surrealistických vizí. Vlastní kombinovanou techniku – olejomalbu doplněnou o malbu akrylem umisťuje výtvarník s oblibou na dřevěné desky. V umělecké činnosti Güntera Hujbera nalezneme i básnické počiny – sbírky Mravenčení, Barvičky, Strmělky a Pár stroužků česneku.

Günter Hujber: Meditace červenobílým mnichem nesoucí sám sebe na zádech
Günter Hujber: Meditace červenobílým mnichem
nesoucí sám sebe na zádech

Přijďte se seznámit s mistrem symboličnosti a hloubky díla, výtvarníkem Günterem Hujberem na vernisáž 16. dubna 2015 v 17. hodin. Navazující výstava obrazů a grafických listů proběhne 17. – 30. dubna 2015 vždy v otevírací době galerie DioArt.

Otevírací doba:
Po      09:00 – 18:00
Út       09:00 – 18:00
St       09:00 – 18:00
Čt       09:00 – 18:00
Pá      09:00 – 18:00
So      09:00 – 12:00
Ne      Zavřeno

 

Publikováno: 2. dubna 2015

© Používáme oXyShop Nastavení cookies