Vernisáž Zdeňka Červinky naplnila DioArt veselím

Vernisáž Zdeňka Červinky naplnila DioArt veselím - DioArt    Zdeněk Červinka – Targus je oblíben pro svůj humor, smysl pro nadsázku a jistou dávku bohémské recese. Jeho pověstný vtip i originalita nechyběly ani na včerejší vernisáži ve zlínské galerii DioArt.

 

 

 

 

Zdeněk Červinka – Targus je oblíben pro svůj humor, smysl pro nadsázku a jistou dávku bohémské recese. Jeho pověstný vtip i originalita nechyběly ani na včerejší vernisáži ve zlínské galerii DioArt. I přesto, že zdraví mistrovi Targusovi nedovolilo osobní účast, pobavil své příznivce na dálku přesvědčivým vystoupení svého tajného vyslance.

Vernisáž Zdeňka Červinky - galerie DioArt
Tajný vyslanec Zdeňka Červinky pobavil všechny přítomné

Vernisáž, Zdeňka Červinky uspořádaná 14. května 2015 slavila nevídaný úspěch. Již před oficiálním zahájením v 17 hodin byla polovina vystavených děl prodána. Obdivovatelé Targusova umění navštěvovali galerii DioArt již od ranních hodin, aby získali obrazy do vlastních sbírek. Dvě Červinkovy olejomalby po skončení výstavy poputují až ke slovenským sousedům do Bratislavy.

Že výtvarník neztrácí mladickou energii a elán ani přes zdravotní neduhy, dokázal zinscenováním humorného vystoupení svého blízkého přítele – tajného vyslance. Ten se postaral o to, aby zaplněné prostory galerie zněly salvou smíchu. Svůj vtip dokázal výtvarník z Uherského Hradiště poslat svým příznivcům i na dálku a sklidil za něj zasloužené ovace.

Vernisáž Zdeňka Červinky - galerie DioArt
Předávání Targusovy malby věnované galerii DioArt

Tajný vyslanec nečekaně promluvil během úvodního slova divadelní herečky Mileny Marcilisové, která jménem galerie DioArt promlouvala k publiku. Svým temperamentem okamžitě získal pozornost a během několikaminutového vystoupení rozesmál kamarád Zdeňka Červinky všechny přítomné. Součástí vystoupení bylo i předčítání autorova vzkazu pro své obdivovatele, který byl plný Targusových jemným sarkasmů a ironického, avšak milého humoru.

Vernisáž Zdeňka Červinky - galerie DioArt
Zdeněk Červinka překvapil publikum nevídaným vystoupením

Vernisáž obrazů Zdeňka Červinky slavila ve Zlíně jakožto již v minulosti obrovský úspěch. Dílo oblíbeného umělce bude pro zájemce vystaveno na třídě Tomáše Bati 3329 až do 29. května 2015.

"22. května oslavíme v galerii DioArt Targusovo umění ještě jedenkrát během Jazzového večírku."

Akce se koná od 19. hodiny v rámci programu Galerijní a  muzejní noci 2015. Pro bližší aktuality sledujte stránku www.dioart.cz či na Facebooku galerie DioArt.

Galerijní noc 2015 v galerii DioArt

 

Publikováno: 10. května 2015

© Používáme oXyShop Nastavení cookies