Vernisáž Zdeňka Šutery zaplnila prostory galerie DioArt

Vernisáž Zdeňka Šutery zaplnila prostory galerie DioArt - DioArt    Čtvrtek 19. března 2015 byl pro zlínskou galerii DioArt velký krok kupředu. Posledních několik měsíců jsme připravovali reprezentativnější prostory v centru Zlína. Snažení vyvrcholilo zahajovací vernisáží výtvarníka Zdeňka Šutery.

 

 

 

 

Slavnostní akce se shledala s nečekaným zájmem zlínské veřejnosti. Nově otevřená galerie DioArt na třídě Tomáše Bati 3329 se zaplnila již před oficiálním zahájením. Vzdát hold oblíbenému mistrovi přišla stovka milovníků umění.

Vernisáž Zdeňka Šutery - DioArt
Plný sál zaplnili příznivci mistra Zdeňka Šutery

Návštěvníci mohli v duchu přátelské atmosféry obdivovat více než pět desetiletí výtvarné činnosti Zdeňka Šutery zachycených na plátně. Kulturní podvečer za hudebního doprovodu talentované harfistky Lucie Fajkusové uvedli mladí majitelé, sourozenci Magdaléna a Radim Papírkovi. Slova se ujala i herečka Městského divadla Zlín Milena Marcilisová, která publikum dojala proslovem a recitací na počest oblíbeného umělce.

Malíř Zdeněk Šutera
Výtvarník Zdeněk Šutera v galerii DioArt

Zdeněk Šutera se narodil v roce 1939 na Zlínsku, kde se také usadil a tvořil své figurativní malby, kresby a mozaiky. Svými oblíbenými motivy Dona Quijota a Sancho Panzy vyjadřoval své myšlenky o vysokých lidských ideálech a hodnotách, jež soupeří s povrchností dnešní doby. Obrazy Zdeňka Šutery projektují jeho momentální cítění. V olejomalbách z více než padesáti let tvorby divák nalezne veselé barvy plné radost, stejně jako šedavou melancholii. Nejznámější Šuterovou prací jsou mozaiky v Krajské nemocnici Tomáše Bati a Městském divadle Zlín. Přečtete si více o umění Zdeňka Šutery.

Zdeněk Šutera - galerie DioArt
Úvodní slovo patřilo sourozencům Papírkovým a herečce Marcilisové

„Za celý tým galerie DioArt chceme poděkovat nejen za hojnou účast, ale především za přátelskou atmosféru, jaká během vernisáže panovala. Od návštěvníků se nám dostalo kladného hodnocení, což nám dodalo mnoho elánu do další práce. Věříme, že i další výstavy a vernisáže budou stejně povedené jako dnešní. Další inspirativní vernisáž je naplánovaná na již 16.dubna 2015.“

Vernisáž Zdeněk Šutera - DioArt
Potlesk pro výtvarníka Zdeňka Šuteru

Obrazy Zdeňka Šutery budou vystaveny v galerii DioArt do konce března. Zájemci, kteří nestihli navštívit čtvrteční zahajovací vernisáž, si mohou díla prohlédnout kdykoliv v otevírací době galerie či po domluvě.

Po – Pá 9:00 – 18:00

Sobota  9:00 – 12:00

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu na dalších vernisážích, výstavách i kulturních akcích v galerii DioArt. Aktuality sledujte na webových stránkách.

 

Publikováno: 23. března 2015

© Používáme oXyShop Nastavení cookies