Z Číny do Zlína: Günter Hujber vystavuje v DioArt

Z Číny do Zlína: Günter Hujber vystavuje v DioArt - DioArt    Ve čtvrtek 16. dubna 2015 naplnila zlínskou galerii DioArt vernisáž Güntera Hujbera. Malíř, skladatel hudby a poezie, inspirativní osobnost Günter Hujber přilákal desítky uměleckých nadšenců všech věkových kategorií.

 

 

 

 

Mezi návštěvníky byl i sám náměstek primátora Zlína Dalibor Stříbný. Na vernisáži byly k vidění olejomalby, malby kombinované techniky akrylu a oleje, plastiky i grafické listy a ex libris. Zájemci mohou expozici shlédnout do konce dubnu 2015.

Vernisáž Güntera Hujbera v galerii DioArt     Vernisáž Güntera Hujbera v galerii DioArt     Vernisáž Güntera Hujbera v galerii DioArt

 

Gunter Hujber: Dvě sestry - DioArt
Gunter Hujber: Dvě sestry

Nadaného umělce z Velkých Losin hostilo v březnu čínské Tianjin, kde přednášel o technice mědirytiny. V dubnu se expozice jeho obrazů, plastik i grafických listů  přesunula do Zlína. I zde osobité umění Güntera Hujbera sklidilo pozitivní ohlasy. Vernisáž, na niž zavítalo několik desítek návštěvníků, se nesla v duchu uvolněné, přátelské atmosféry za osobní přítomnosti autora.

Vernisáž Güntera Hujbera v galerii DioArt
Günter Hujber recituje své básně

Výtvarník zahájil událost netradičně – recitací autorské poezie za doprovodu zhudebněné projekce. Naladěné publikum vyslechlo několik básní, které přiblížily jeho vnímání světa.

Co mám rád 

Bronzovou sošku bohyně plodnosti

s ulomenou nohou,

kousky roztaveného a znovu ztuhlého cínu,

který vytváří imaginární krajiny,

které patrně nikdy neuvidíš,

nesmyslné řeči přítele,

na kterého se tvá dcera zlobí,

protože ji zašpinil oblíbenou panenku,

to jsou všechno věci,

které potřebuji

a tohle všechno mám rád

Günter Hujber - grafické listy - DioArt          Günter Hujber - grafické listy - DioArt          Günter Hujber - grafické listy - DioArt

„Často používám speciální nástroje, které si vyrábím nebo náhodně nacházím – otisky obráběcích nástrojů, úkapy hliníku a bronzu atd. V grafice je mou základní technikou tečkovaná suchá jehla, což je zjednodušeně řečeno tetování do plechu. Motivy následně dotvářím kladivem, vrtáky a dalšími nástroji. Při malbě používám techniku malby suchou olejovou barvou tenkým štětečkem do akrylového podkladu, který je vytvářen za pomocí různých šablon pomocí štětce a molitanu na plátno nalepené na dřevě.“

Vernisáž Güntera Hujbera v galerii DioArt
Na vernisáž zavítal i zlínský náměstek primátora Dalibor Stříbný

Expozici Güntera Hujbera si můžete přijít prohlédnout do galerie DioArt na třídě Tomáše Bati 3329 ve Zlíně kdykoli v otevírací době.

 

Publikováno: 23. dubna 2015

© Používáme oXyShop Nastavení cookies