DioArt slaví roční výročí od svého založení

DioArt slaví roční výročí od svého založení - DioArt    Zlínská galerie DioArt oslavuje první výročí od svého slavnostního otevření! Letos v březnu je tomu rok, kdy se její reprezentativní prostory poprvé otevřely veřejnosti zahajovací vernisáží umělce Zdeňka Šutery. Rádi bychom při příležitosti prvních narozenin galerie zprostředkovali touto cestou ohlédnutí za roční působností společnosti.

Zlínská galerie DioArt oslavuje první výročí od svého slavnostního otevření! Letos v březnu je tomu rok, kdy se její reprezentativní prostory poprvé otevřely veřejnosti zahajovací vernisáží umělce Zdeňka Šutery. Rádi bychom při příležitosti prvních narozenin galerie zprostředkovali touto cestou ohlédnutí za roční působností společnosti, ale nastínili také vize jejího dalšího směřování do budoucna.
 

Magdalena a Radim Papírkovi - DioArt
DioArt oslavuje své první narozeniny!

 

Loňský březen byl pro DioArt měsícem změn a nových začátků. Za vším stála myšlenka přinést umění blíže k zákazníkům, a proto se původní showroom galerie přesídlil z Jižních Svahů do centra města na třídu T. Bati 3329. Rekonstrukční práce přetvořily holý prostor v moderní uměleckou galerii s atraktivním interiérem.

 

Rekonstrukce galerie       Prodejní galerie DioArt
Galerie DioArt před a po rekonstrukci

 

Nová prostornější prodejna umožňuje kvalitnější prezentaci umělecký děl, interiérových doplňků a šperků na jednom místě. Prodejní galerie se totiž opírá o myšlenku pojetí tzv. art concept store – jde o galerii uměníinteriérového designu a ručně vyráběných šperků. Svým moderním konceptem vybočuje z řad ostatních galerií.

Depozitář galerie čítá v současné době výtvarná díla od více než sedmdesáti českých a zahraničních umělců. Své zastoupení zde mají jak celosvětově uznávaní umělci, tak také lokální autoři těšící se regionální oblibě. Stávající spolupráci DioArt s mexickými galeriemi představuje ojedinělou nabídku obrazů z jižního Mexika a karibského souostroví. Snahou galerie je však dosavadní nabídku neustálerozšiřovat o nová díla i autory. V brzké době by galerijní sbírku mohla obohatit díla z Ruska či z Indonésie.

"Za uměním i pro dárek do zlínské galerie DioArt!"
 

Grafické listy - DioArt
Prezentační katalogy s grafickými listy

 

Kdo zrovna nezvažuje investovat do originálního obrazu, může si prohlídku nevšední výstavní expozice zpříjemnit koupí grafického listu nebo drobného suvenýru. Inspirace se nabízí u skleněných vitrínek či výstavních stolků s rozmanitým výběrem produktového sortimentu. Rovněž bohaté tipy na stylové dárky pro své blízké najdete právě v DioArt.
 

Prodejní galerie DioArt
Skleněné vitrínky s designovými interiérovými doplňky

 

Novinkou je služba – půjčovna luxusních šperků od španělského designéra Antona Heunise. Pokud dáma hledá výjimečný šperk, kterým by se blýskla na svatbě nebo na jiné společenské události a nehodlá zbytečně utrácet za honosnou bižuterii, kterou během roku jinak nevynosí, může si šperk jednoduše vypůjčit.
 

Půjčovna šperků - DioArt
Blýskněte se na svatbě se šperky z DioArt

A na co se mohou příznivci umění těšit do budoucna?

Galerie hodlá nadále prohlubovat zájem o umění u široké veřejnosti. Proto bude pokračovat v pořádání celoročních kulturních akcí. V nejbližší době galerie přivítá účastníky druhého ročníku Zlin DesignWeeku. Připravuje se také doprovodný program pro děti ve spolupráci s letošním Mezinárodním festivalem filmů pro děti a mládežDo budoucna jsou v plánu nová partnerství  jak s českými, tak se zahraničními autory, se sdruženími a s dalšími kulturními institucemi.

Co dalšího je v galerijním plánu a jak vidí uplynulý rok jeden z majitelů, se dočtete také v článku publikovaném Zlínským deníkem.

Veškeré novinky a informace o aktuálním dění z naší galerie sledujte na webových stránkách nebo na facebooku.

 

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies