Fotoreport: Vernisáž Oldřicha Kulhánka v galerii DioArt

Fotoreport: Vernisáž Oldřicha Kulhánka v galerii DioArt - DioArt    V úterý 3. června 2015 se ve zlínské galerii DioArt konala vernisáž na počest výtvarníka Oldřicha Kulhánka.

 

 

 

 

 

Světově proslulý umělec je znám pro svůj nezměrný přínos v oblasti tvorby poštovních známek a také díky návrhům grafické podoby současných českých bankovek. Expozice grafických listů a exlibris v galerii DioArt probíhá paralelně  s výstavou v Zámecké galerii Holešov pod vedením ředitele Pavla Chmelíka. Umění Oldřicha Kulhánka můžete zhlédnout vždy ve všední dny do 17.června. Následně budou díla uložena do depozitáře galerie do 27. září 2015.

Oldřich Kulhánek - galerie DioArt
Příznivci díla Oldřicha Kulhánka se sešli v galerii DioArt

Úterní vernisáž Oldřicha Kulhánka si nenechalo ujít na několik desítek obdivovatelů umění. K vidění byly jednak grafické listy a exlibris z rodinné pozůstalosti po samotném výtvarníkovi, kterou doplnila soukromá sbírka z Belgie. Takto ucelená kolekce špičky grafické práce se řadí mezi opravdovou raritu. Návštěvníci expozice vyzdvihovali dokonalost a propracovanost každého detailu. Silně emotivní náboj je patrný v každém z děl Oldřicha Kulhánka.

Příjemnou atmosféru doplnila hudebním doprovodem zlínská kapela Mini Band. Na slavnostní vernisáž přijal pozvání i výtvarník Günter Hujber, s jehož prací jste se mohli blíže seznámit na dubnové vernisáži v galerii DioArt.

Oldřich Kulhánek - prodej obrazů DioArt


Figurativní motivy, dokonale zachycené části lidského těla, ale také podobizny světových básníků i učenců, stejně jako ironicky vyobrazené postavy sklidily u zlínského publika zasloužené ovace. Výstava zahrnuje menší i velké formáty adjustovaných grafických listů a exlibris s vysokou sběratelskou hodnotou. Úspěšná expozice byla uspořádána k výročí autorových nedožitých 75 let.

Vernisáž oLdřicha Kulhánka - DIoArt       

Oldřich Kulhánek - prodejní galerie DioArt   Umělecká a prodejní galerie DioArt

 

Publikováno: 4. června 2015

© Používáme oXyShop Nastavení cookies