Fotoreport: Vernisáž Zdeňka Hudečka v galerii DioArt

Fotoreport: Vernisáž Zdeňka Hudečka v galerii DioArt - DioArt    V prostorách galerie DioArt se ve čtvrtek 12. května 2016 konala vernisáž nazvaná „DŘÍVE NYNÍ II aneb malá retrospektiva Zdeňka Hudečka.“

V prostorách galerie DioArt se ve čtvrtek 12. května 2016 konala vernisáž nazvaná „DŘÍVE NYNÍ II aneb malá retrospektiva Zdeňka Hudečka.“ Dílo tohoto malíře a grafika z Uherského Ostrohu mohou návštěvníci obdivovat na prodejní výstavě až do 26. května 2016 otevírací době naší galerie.
 

Vernisáž Zdeňka Hudečka - DioArt
 

"Těšíme se na Vás v pátek 20. května od 19 hodin v rámci Galerijní a muzejní noci 2016!"

Na čtvrteční vernisáž zavítalo hned několik příznivců umění. Svou osobní účast neodmítl ani zlínský malující architekt Karel Dokoupil, který prezentoval v galerii DioArt svou uměleckou tvorbu v dubnu na autorské výstavě 2D a 3D obrazů. Milá a vážená návštěva malíře a grafika Josefa Ruszeláka – spolužáka Zdeňka Hudečka ze SUPŠ – potěšila nejen samotného autora, ale i ostatní přítomné hosty.
 

Houslové duo Agitato - DioArt        Zdeněk Hudeček - DioArt
 

Příjemný kulturní večer zahájilo houslové Duo Agitato v podání Jitky Hanákové a Aleny Strojilové. Milovníci umění mohli v duchu přátelské atmosféry nahlédnout ve zkratce do téměř celoživotní malířské tvorby Zdeňka Hudečka. Kromě několika pláten folkloru bohatých na krásu a barevnost slováckých krojů představil umělec rovněž olejomalby reflektující modernější směry. Malířovým zdrojem inspirace je hledání a nalézání lidské touhy – z jeho děl na diváka promlouvá motiv světa krásy, něhy, harmonie, splynutí se světem přírody a hlavně pak námět ženy.

Na nebi je jedna hvězda,
oko na ni dosáhne,
ale ruka ne.
Na světě je jedna dívka,
do touhy se vejde,
ale do osudu ne.
PhDr. Karel Bogar, historik a teoretik umění, pedagog

 

FOTOREPORT: VERNISÁŽ ZDEŇKA HUDEČKA ZAVRŠILA VÝSTAVNÍ JARO 2016 V DIOART

Vernisáž Zdeňka Hudečka - DioArt     Vernisáž Zdeňka Hudečka - DioArt     
 

Vernisáž Zdeňka Hudečka - DioArt
 

Vernisáž Zdeňka Hudečka - DioArt     Vernisáž Zdeňka Hudečka - DioArt
 

Vernisáž Zdeňka Hudečka - DioArt     
 

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies