Květnové kulturní dění v galerii DioArt

Květnové kulturní dění v galerii DioArt - DioArt    V průběhu měsíce května nabídne galerie DioArt svým návštěvníkům bohaté kulturní dění. V rámci konání Galerijní a muzejní noci 2016 organizované Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně přivítá účastníky této události ve svých prostorách i naše galerie.

V průběhu měsíce května nabídne galerie DioArt svým návštěvníkům bohaté kulturní dění. V rámci konání Galerijní a muzejní noci 2016 organizované Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně přivítá účastníky této události ve svých prostorách i naše galerie. Těšit se můžete na originální vizuální projekci s názvem „Horizont dopadu“ v podání nadějného studenta Technické univerzity v Liberci Jana Hubáčka. Honza studuje na ateliéru Vizuální komunikace u doc. Stanislava Zippeho, kde pracuje se vztahem prostoru a světla. Využívá nových prostředků a digitálních technologií, kterými se snaží odhalovat nehmatatelnou součást našeho okolí.
 

       
 

Pro hosty bude dále připravena volná prohlídka aktuální expozice, art-designový bazárek a malá ochutnávka lahodných pochutin připravených restaurací Fit Foodie. Během večera si budete moci také zasoutěžit.
 

Galerijní a muzejní noc 2016
 

Tak nespěte a vyražte k nám nejen za uměním 20. května 2016 od 19 hodin.
 

VÝSTAVA OBRAZŮ ZDEŇKA HUDEČKA

Dne 12. května 2016 proběhla v galerii DioArt vernisáž malíře Zdeňka Hudečka, který veřejnosti ve zkratce představil průřez svojí dosavadní tvorby. Jeho umělecké pojetí vychází z reality, ale je ozvláštněno sněním, imaginací a hledáním krásy. Ve svých dílech nechává malíř rád rozehrát barevnou harmonii, často přenáší na plátna také motivy regionálních muzikantů či náměty Slovácka a Valašska. Celkový ráz Hudečkových obrazů si získal příznivce jak z řad zastánců tradičnějšího pojetí výtvarného umění, tak z řad milovníků modernějších směrů.
 

Vernisáž Zdeňka Hudečka
Ukázka obrazů Zdeňka Hudečka

Osobitou tvorbu Zdeňka Hudečka můžete zhlédnout na prodejní výstavě konané od 12. do 26. května 2016. Více informací o umělci se dočtete v článku: Vernisáž Zdeňka Hudečka v galerii DioArt.
 

 VÝSTAVA „MOUDRA OBRAZY VERŠE“

Při příležitosti letošního ročníku Zlín Film Festivalu připravuje tým galerie DioArt ve spolupráci se zlínským výtvarníkem Jiřím Vápem a ilustrátorem Luďkem Bártou výstavu kreseb a promítání animovaného seriálu ČT. Bližší informace k vernisáži a doprovodnému programu se dočtete v příštím publikovaném článku.

Aktuality sledujte na našich stránkách www.dioart.cz a také na Facebooku.

 

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies