Vernisáž Zdeňka Červinky zaplnila prostory galerie DioArt

Vernisáž Zdeňka Červinky zaplnila prostory galerie DioArt - DioArt    V úterý 24. listopadu 2015 se v galerii DioArt konalo slavnostní zahájení vernisáže obrazů Zdeňka Červinky. V pořadí již osmá vernisáž uspořádaná v prostorách galerie završuje výstavní sezónu 2015, během které se příznivcům umění představili významní tuzemští autoři.

V úterý 24. listopadu 2015 se v galerii DioArt konalo slavnostní zahájení vernisáže obrazů Zdeňka Červinky. V pořadí již osmá vernisáž uspořádaná v prostorách galerie završuje výstavní sezónu 2015, během které se příznivcům umění představili významní tuzemští autoři. Pravidelní galerijní návštěvníci se postupně seznámili s tvorbou zlínského výtvarníka Zdeňka Šutery, všestranně nadaného umělce Güntera Hujbera, oblíbeného Zdeňka Červinky, také světově proslulého Oldřicha Kulhánka, a Antonína Lukavského z Olomoucka. Po dvouměsíční prázdninové odmlce se šňůra pořádání vernisáží obnovila v září, a to vernisáží olomouckého malíře Víta Johna.  V říjnu se zájemci o umění sešli v hojném počtu na vernisáži zlínského výtvarníka Jiřího Vápa.

Vernisáž Zdeňka Červinky - DioArt
 

Galerie DioArt byla poctěna tím, že se na nás populární autor Zdeněk Červinka obrátil s přáním uspořádat v naší galerii již podruhé svoji vernisáž. I když se nakonec rodák z Uherského Hradiště přezdívaný Targus nemohl ze zdravotních důvodů osobně zúčastnit, postaral se o to, aby jeho pověstný vtip, humor a obdivuhodný životní elán byly všudypřítomné. Mistrovu hravou tvorbou bohatou na veselé motivy přilákalo hned na několik desítek uměleckých nadšenců všech věkových kategorií.
 

Vernisáž Zdeňka Červinky - DioArt
Mistrův vyslanec se ujímá slova

Žertem oplývající umělec pověřil svého vyslance – pana inženýra Kantnera Josefa, aby v jeho zastoupení promluvil k publiku. Součástí kulturního programu bylo také předčítání autorova vzkazu určenému svým ctitelům. Přednesu se zhostil mladý herec a muzikant Tomáš David, který s plnou vervou četl mistrův osobitě pojatý dopis plný decentních sarkasmů, ironie a Targusova humoru.
 

Vernisáž Zdeňka Červinky - DioArt
Ovace publika na počest umělce

Úspěšně zahájená vernisáž nezaměnitelných děl Zdeňka Červinky potvrdila, že autor má vskutku neuvěřitelnou základnu skalních příznivců. Targusovy oleje budou pro zájemce vystaveny na třídě T. Bati 3329 až do 11. prosince 2015.
 

       
 

        

 

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies