Fotoreport: Vernisáž Luďka Bárty a Jiřího Vápa završila výstavní jaro 2016

Fotoreport: Vernisáž Luďka Bárty a Jiřího Vápa završila výstavní jaro 2016 - DioArt    Dne 27. května 2016 proběhla v galerijních prostorách netradiční vernisáž výstavy nesoucí název „Moudra Obrazy Verše“. Tato kulturní akce byla uspořádaná ve spolupráci se zlínským malířem, keramikem, pedagogem Jiřím Vápem a grafikem, ilustrátorem, moviemakerem Luďkem Bártou.

Od slavnostního otevření mladé galerie DioArt vernisáží Zdeňka Šutery v březnu 2015 uplynul již více než rok. Za tu dobu se v prostorách galerie postupně představilo příznivcům umění celkem deset českých výtvarníků. S příchodem druhého galerijního výstavního jara se mohli pravidelní návštěvníci seznámit s ojedinělou tvorbou 2D a 3D obrazů zlínského malujícího architekta Karla Dokoupila a s obrazy malíře a grafika Zdeňka Hudečka z Uherského Ostrohu. Výstavní jaro 2016 v DioArt završila páteční vernisáž Jiřího Vápa a Luďka Bárty.
 

Prodejní galerie DioArt       
 

Dne 27. května 2016 proběhla v galerijních prostorách netradiční vernisáž výstavy nesoucí název „Moudra Obrazy Verše“. Tato kulturní akce byla uspořádaná ve spolupráci se zlínským malířem, keramikem, pedagogem Jiřím Vápem a grafikem, ilustrátorem, moviemakerem Luďkem Bártou. Hosté z řad dospělých se mohli v duchu přátelské atmosféry pobavit prohlídkou originálních autorských ilustrací doplněných o trefně pojaté, humorné komentáře. Pro nejmladší návštěvníky pak byla připravena projekce animovaného seriálu ČT.
 


I malí návštěvníci si přišli na své – projekce večerníčku „Vynálezce Alva“

Kulturní podvečer zahájil kytarista Petr Vítek s kapelou coby hudebním doprovodem. Úvodního slova se ujal majitel galerie, po jehož uvítací řeči navázal svým vystoupením oblíbený herec ze zlínského divadelního souboru Městského divadla Rostislav Marek. Jeho přednes krátkých veršů bohatých na vtip, decentní sarkasmy a ironii podtrhl notu humoru, jíž se celý večer nesl. Za svůj brilantní herecký výkon sklidil zasloužené ovace.

Letní sezónu přivítáme v naší galerii vlastní kolekcí obrazů s cestovatelskou tematikou. Těšit se můžete na expozici s názvem „Letem světem“ od 1. do 30. června 2016.

Novinky a nejčerstvější informace se dozvíte na webových stránkách www.dioart.cz a také na Facebooku.
 

FOTOREPORT: VERNISÁŽ J. VÁPA A L. BÁRTY V GALERII DIOART
 

Vernisáž galerie DioArt        

         

Publikovala: Zuzana Bílá

© Používáme oXyShop Nastavení cookies